از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ورود به سامانه سناد ابتدایی – به همراه آموزش تصویری سناد ابتدایی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آموزش سناد ابتدایی | آموزش سامانه سناد مقطع ابتدایی

 

مدیران مدارس ابتدایی در پایه های تحصیلی اول ، دوم ، سوم ، چهارم ، پنجم و ششم ابتدایی می بایست دانش آموزان را در سامانه سنجش و آموزش سناد ابتدایی ثبت نام کنند ، زیرا پیگیری وضعیت درسی و تحصیلی دانش آموز از طریق این سایت امکان پذیر است . سامانه سناد ابتدایی برای دو دسته از مدارس عادی و استثنایی تاسیس شده است و هر یک از دانش آموز باید وارد سایت اختصاصی خود شوند. در ادامه مطلب به طور کامل آموزش سناد ابتدایی را شرح داده ایم و از طریق راهنمای تصویری که قرار داده شده است ، می توانید از نحوه ورود به سامانه سناد ، ثبت نام دانش آموز جدید در سناد ، سامانه سناد ثبت ارزشیابی ، دریافت کارنامه و … مطلع شوید.

آدرس سامانه آموزش سناد مقطع ابتدایی

سامانه سناد ابتدایی از سال 90 تاسیس شده و در سال 98 آدرس آن تغییر کرده است ، برای دانش آموزان عادی snd.medu.ir به نشانی و برای دانش آموزان استثنایی به نشانی es-snd.medu.ir می باشد.

برای ورود به سامانه سناد ابتدایی مدارس عادی کلیک کنید

برای ورود به سامانه سناد ابتدایی مدارس استثنایی کلیک کنید

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد سامانه سناد از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

در اولین صفحه ورود به سامانه آموزش سناد ابتدایی ، تصویر زیر را مشاهده می کنید که باید بر روی گزینه “ورود به بخش مدارس” کلیک کنید.

آموزش سناد ابتدایی

 

جهت ورود به بخش مدارس باید کد مدرسه ، کدملی و کلمه عبور را درج کنید. کد مدرسه را می توانید از مدیر مدرسه بگیرید و کلمه عبور نیز زمانی که در سامانه ثبت نام می کنید از طریق پیامک برایتان ارسال می شود.

در صورتی که کلمه عبور را فراموش کرده اید بر روی گزینه ” فراموشی رمز سناد ” کلیک کنید.

آموزش سناد ابتدایی

 

پس از ورود به سامانه آموزش سناد ابتدایی ، منوی سمت چپ سایت را مشاهده می کنید که با انتخاب هر یک از گزینه ها می توانید ثبت نام دانش آموز جدید ، ارزشیابی دانش آموزان ، ثبت نمرات و … را انجام دهید.

آموزش سناد ابتدایی

 

مدیران مدرسه موظف هستند که از قسمت تعریف و ایجاد کلاس ، دانش آموزان را در کلاس های مختلف دسته بندی کنند و برای هر کلاس نیز یک معلم تعیین نمایند.

لیست دانش آموزان در سامانه سناد ثبت می شود و معلمان نیز می توانند با وارد شدن به سامانه سناد ، از دانش آموزان کلاس خود مطلع گردند.

آموزش سناد ابتدایی برای ثبت نام دانش آموز جدید

برای ثبت نام دانش آموز جدید در سناد ، مانند تصویر زیر بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

آموزش سناد ابتدایی

 

سپس کد ملی دانش آموز را درج کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  سناد مدارس بزرگسال | سناد جدید مدارس بزرگسال راهنمای کامل

آموزش سناد ابتدایی

 

حال باید اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد ثبت شود.

آموزش سناد ابتدایی

 

پس از تایید کردن و رفتن به مرحله بعد ، مجددا کدملی پدر دانش آموز را وارد کنید و روی گزینه ادامه را کلیک نمایید.

آموزش سناد ابتدایی
آموزش سناد ابتدایی

 

در مرحله بعد باید جنسیت دانش آموز ، شماره تماس ، محل تولد و … را مطابق تصویر زیر در محل های خواسته شده درج کنید.

آموزش سناد ابتدایی

 

در مرحله بعدی صفحه ای ایجاد می شود که تمام اطلاعات دانش آموز و والدین او نمایش داده می شود و به عبارتی ثبت نام دانش آموز جدید در سناد ، تایید شده است.

آموزش سناد ابتدایی
آموزش سناد ابتدایی

 

 

حال باید از منوی سمت چپ سایت گزینه “لیست دانش آموزان” را انتخاب کنید و سال تحصیلی را 99-1400 و پایه را “بدون پایه” انتخاب و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.

آموزش سناد ابتدایی

 

پس از جستجو کردن ، اطلاعات دانش آموز و مقطع تحصیلی او مانند تصویر زیر نمایش داده می شود و به عبارتی ثبت نام دانش آموز انجام گزفته شده است

آموزش سناد ابتدایی
آموزش سناد ابتدایی

راهنمای ثبت ارزشیابی و نمرات و دریافت کارنامه

ثبت ارزشیابی و ثبت نمرات در سامانه آموزش سناد ابتدایی ، توسط معلم انجام می گیرد و معلمان باید با استفاده از کلمه عبوری که از طریق پیامک به آن ها ارسال می شود ، وارد سامانه شوند. (ثبت نام معلمان در سامانه سناد توسط مدیر مدرسه انجام می گیرد)

مرحله اول

با وارد شدن به صفحه اصلی سامانه سناد از قسمت مشخصات مدرسه گزینه “ثبت ارزشیابی و دریافت کارنامه” را انتخاب کنید.

آموزش سناد ابتدایی

مرحله دوم

حال بر روی لینک “ثبت ارزشیابی” کلیک کنید.

آموزش سناد ابتدایی

مرحله سوم

پس از ورود به صفحه ثبت ارزشیابی کد ملی و کلمه عبور را درج کنید.

آموزش سناد ابتدایی

مرحله چهارم

در مرحله بعدی صفحه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی را مشاهده می کنید ، در این مرحله باید سال تحصیلی ، پایه تحصیلی ، نام درس و نام کلاس را مشخص کنید.

آموزش سناد ابتدایی
آموزش سناد ابتدایی

مرحله پنجم

پس از تعیین نام کلاس و نام درس ، لیست دانش آموزان آن درس و کلاس برایتان نمایش داده می شود و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، در مقابل اسم هر دانش آموز نوشته شده که “سطح عملکرد ثبت نشده” و باید با استفاده از گزینه “ثبت ارزشیابی” عملکرد و نمره دانش آموز را ثبت کنید.

آموزش سناد ابتدایی

مرحله ششم

برای ثبت نمره دانش آموز 4 رنگ را با عبارت های

  • خیلی خوب
  • خوب
  •  قابل قبول
  • و نیاز به تلاش بیشتر

مشاهده می کنید که باید یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

آموزش سناد ابتدایی

مرحله آخر

در قسمت بالای صفحه آموزش سناد ابتدایی ، کادری با عبارت “وضعیت تحصیلی” مشاهده می کنید و باید در این بخش توصیفی از وضعیت دانش آموز را ذکر کنید. با انتخاب گزینه ای شبیه چشم که در تصویر فوق نشان داده شده است ، صفحه ای مانند زیر ایجاد می شود که لازم است یکی از آن ها را برای توصیف وضعیت تحصیلی دانش آموز انتخاب کنید.

آموزش سناد ابتدایی

 

در پایان کار بر روی گزینه “ثبت ارزشیایی” کلیک کنید و مجددا وارد صفحه لیست دانش آموزان شوید تا برای آن ها نیز ثبت ارزشیابی انجام دهید.

احتمالا این را هم بپسندید  ورود به سامانه سناد 📞 راهنمای ورود و ثبت نام

فایل pdf آموزش سناد جدید ابتدایی برای ثبت نمرات

علت قطع سامانه سناد

بعضی مواقع ممکن سامانه سناد برای مدت محدودی از دسترس خارج شود و کاربران نتوانند وارد آن شود. در این مواقع چاره ای به جز صبر کردن نداریم تا سامانه بروزرسانی شود و معمولا در کمتر از یک هفته ، مشکلات سایت حل می شود.

اما ممکن است علت قطعی سامانه سناد اختلال در اتصال اینترنتتان باشد. مطمئن شوید که اینترنت شما مشکلی ندارد و برای ورود به سامانه اگر فیلترشکن روشن است ، خاموش کنید و اگر مشکلتان حل نشد ، لازم است با واحد پشتیبانی سناد تماس بگیرید.

ورود به سامانه سناد ابتدایی و احراز هویت در شاد

همانطور که می دانید در حال حاضر آموزش دانش آموزان از طریق اپلیکیشن شاد جدید انجام می گیرد و تمام دانش آموزان ، معلمان و مدیران باید با دانلود این برنامه یا استفاده از نسخه وب شاد ، کلاس های درس را پیگیری کنند.

احراز هویت در شاد ، طبق اطلاعات موجود در سایت سناد انجام می گیرد یعنی اگر اطلاعات دانش آموز یا معلمی در سامانه سناد ثبت نشده باشد ، نمی تواند احراز هویت را انجام دهد و وارد برنامه شاد شود. بر همین اساس مدیران مدارس موظف هستند با ورود به سایت سناد ، اطلاعات تک تک دانش آموزان و معلمان را تکمیل و بروزرسانی کنند تا مشکلی در روند آموزش مجازی وجود نداشته باشد.

سوالات متداول داوطلبان

  • ثبت نام دانش آموزان جدید در سناد چگونه انجام می گیرد ؟

ثبت نام دانش آموزان جدید در سامانه سناد فقط توسط مدیران مدارس انجام می گیرد و مدیر موظف است که اطلاعات دقیق دانش آموز را وارد سایت سناد کند.

  • ثبت ارزشیابی سامانه سناد به عهده کیست ؟

ثبت ارزشیابی دانش آموزان در سامانه سناد توسط معلم انجام می گیرد.

  • آیا کلاس بندی کردن دانش آموزان از طریق سناد انجام می گیرد ؟

مدیران مدرسه موظف به کلاس بندی کردن دانش آموزان در سناد هستند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

راهنمای کامل استفاده از پشتیبانی سامانه سناد
راهنمای جامع ثبت نام در سامانه سناد
آموزش دریافت کارنامه سناد
آموزش تصویری سناد جدید ابتدایی برای ثبت نمرات
راهنمای کامل از آدرس های جدید تا ثبت نام و ثبت نمرات سناد ابتدایی
مدارک لازم برای ثبت نام مدرسه ابتدایی
لیست آدرس های جدید سامانه سناد برای تمامی مقاطع تحصیلی مدارس

 

در سایت pasokhbama.com مقالات مفید زیادی در ارتباط با سامانه سناد موجود است که می توانید از طریق کلیک بر روی هر یک از لینک های فوق و یا ورود به آدرس قرار داده شده ، این مطلب را مطالعه کنید. هم چنین علاوه بر مقالات ، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی “پاسخ با ما” به صورت تلفنی آماده حل مشکلات شما و پاسخگویی به سوالاتتان هستند. در صورت وجود هر گونه مشکل یا ابهام ، می توانید با مشاوران تماس بگیرید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

سناد جدید ابتدایی آدرس جدید سامانه سناد ابتدایی و راهنمای سایت

سناد جدید ابتدایی | آدرس جدید سامانه سناد ابتدایی و راهنمای سایت

  سناد جدید ابتدایی در سال 1398 تاسیس شده است و یک سامانه اینترنتی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر